Klawiterapia – co to jest, jak działa, czy warto?

Klawiterapia - Santa Medicina. Flow Space Jelenia Góra

Klawiterapia – co to jest, jak działa, czy warto?

Klawiterapia – nowa forma refleksoterapii w medycynie naturalnej

Organizm ludzki z czasem coraz bardziej się starzeje. Co za tym idzie, coraz częściej odczuwamy różnego rodzaju bóle kręgosłupa, mięśni czy stawów. Konwencjonalna medycyna, w tym także farmakologia, często nie przynoszą prawdziwej ulgi. Z pomocą może przyjść za to klawiterapia, która jest stosunkowo młodym działem refleksoterapii. Czy ta medycyna naturalna ma szanse uzdrowić nasze ciało?

Co to jest klawiterapia?

Klawiterapia to innowacyjny kierunek rozwoju terapii w ramach szeroko pojętej refleksologii. Zalicza się do technik medycyny naturalnej lub alternatywnej i może służyć za ciekawe wsparcie leczenia konwencjonalnego.

Podczas sesji terapeutycznych wykorzystuje się tak zwane klawiki. Są to instrumenty przypominające tępe gwoździe wykonane ze stali nierdzewnej. Na tyle delikatne, by nie zaszkodzić i przeciąć skórę, ale też na tyle zaostrzone, aby wywołać podskórny impuls nerwowy.

Klawiterapia może przypominać akupresurę, aczkolwiek kluczem do skutecznych sesji jest właśnie użycie klawików. Korzysta się z nich, żeby w odpowiedni sposób naciskać na odpowiednie punkty na ciele człowieka. Taka forma refleksologii potrafi przynieść szybkie efekty harmonizujące obolałe ciało, przez co ból łagodnieje, aż wreszcie zanika.

Co ciekawe, z klawiterapii można korzystać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Znacznie wygodniej jest jednak poddać się profesjonalnym zabiegom, gdyż wówczas można się totalnie zrelaksować. Uwalniając ciało od bólu, jesteśmy wtedy w stanie uwolnić także nasz umysł. Taka podwójna swoboda daje niesamowite rezultaty prozdrowotne.

Dla kogo jest klawiterapia? Kto powinien z niej skorzystać?

Z zalet i korzyści klawiterapii korzystać może praktycznie każdy.

Jest to rewelacyjna metoda wspomagająca leczenie u osób zmagających się z wieloma dolegliwościami bólowymi. Terapia może okazać się skuteczna nawet w przypadkach, gdy ból jest niewiadomego pochodzenia. Optymalne wykorzystanie klawików sprawia, że można sprawnie pozbyć się bolesnego dyskomfortu, który uniemożliwia zdrowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

Klawiterapia sprawdza się w przypadku walki z bólami różnego pochodzenia, a wśród nich najczęściej wymienia się:

  • Ból głowy
  • Ból pleców
  • Bóle stawowe
  • Bóle mięśniowe

Na tym jednak nie kończą się prozdrowotne zalety tego działu refleksologii, ponieważ ma on także zastosowanie we wsparciu leczenia innych schorzeń. Można z niego korzystać w przypadku walki z następującymi problemami zdrowotnymi:

  • Grypa, a także inne infekcje wirusowe i bakteryjne.
  • Niedowład mięśni, problemy z koordynacją ruchową.
  • Alergie i uczulenia.
  • Łupież, rozstępy, problemy skórne.
  • Zaburzenia układu nerwowego i mięśniowego.

Entuzjaści klawiterapii są zwolennikami tezy, że wspomniana metoda lecznicza pomaga pozbyć się objawów ponad 1000 dolegliwości. Wiele osób poleca tę medycynę naturalną osobom zmagającym się z nawracającymi i przewlekłymi problemami zdrowotnymi.

Punkty energetyczne w terapii

Wspominaliśmy już, że klawiterapia pozwala na samodzielną walkę o lepsze zdrowie i samopoczucie, choć warto poddać się zabiegom prowadzonym przez kogoś innego. Ma to ogromne znaczenie, gdyż w refleksologii korzysta się z mapy punktów energetycznych ciała. Podstawy klawiterapii opierają się właśnie na wiedzy dotyczącej energii poszczególnych sfer organizmu ludzkiego.

Podobnie jak w przypadku akupresury czy akupunktury, również ten rodzaj medycyny skupia się na założeniu, że poszczególne punkty na ciele odpowiadają konkretnym organom. Praca nad energią danego punktu ma zatem na celu ukojenie problemu zdrowotnego narządu – przykładowo, pobudzić metabolizm żołądka, czy uśmierzyć ból głowy.

Warto również podkreślić niemałą rolę klawików, które są kluczowymi narzędziami w tej terapii. Pod wpływem ich nacisku odczuć można relaksację i harmonizację całego układu nerwowego.

Na czym polega terapia z klawikami?

Klawiterapia to forma refleksologii, która oddziałuje na organizm poprzez właściwy ucisk na ciele. Dobór odpowiedniej terapii zależeć może od wielu czynników. Kluczowe jest jednak, aby nacisk na punkt energetyczny trwał co najmniej kilka sekund. Jego siła i natężenie mogą być słabsze (gdy ból jest łagodny) lub mocniejsze (w przypadku zintensyfikowanego bólu).

W wielu przypadkach wystarczy przejść kilka zabiegów, żeby skutecznie złagodzić swoje dolegliwości zdrowotne. Bywa również i tak, że problem wymaga nieco dłuższej i precyzyjnej pracy z energią. Generalnie, najlepiej pozostawić decyzję odnośnie doboru częstotliwości i siły zabiegów specjaliście.

Na jakie efekty można liczyć przy klawiterapii?

Warto podkreślić, że wielu pacjentów potwierdza pozytywny wpływ klawiterapii już po pierwszych sesjach terapeutycznych. Ważne jest, żeby terapia była dobrze dobrana do natury dolegliwości, z jaką przychodzi Ci się mierzyć. Wtedy można liczyć na prozdrowotne efekty zabiegów już po kilku wizytach u specjalisty.

Najczęstszym przypadkiem stosowania klawiterapii jest chęć pozbycia się dolegliwości bólowych. Sprawdza się ona zarówno przy uciążliwych bólach głowy, jak też bólach mięśniowych czy kostno-stawowych.

Idąc dalej, warto podkreślić ogólnosystemowe wsparcie, jakie refleksologia oferuje następującym układom: pokarmowemu, odpornościowemu, mięśniowemu, nerwowemu. Zwolennicy klawiterapii przekonują, że może ona mieć skutki nie tylko powierzchniowe, ale również oddziaływać na harmonizację poważniejszych kłopotów ze zdrowiem.

Zabiegi mają mieć wpływ na walkę z wadami postawy, chorobami krążenia, stanami zapalnymi, a nawet zmęczeniem i depresją. Tak szerokie spektrum zastosowania terapii refleksologicznej przekłada się na wzrost jej popularności we współczesnym świecie.

Jakie metody mogą wspierać dobroczynne działanie klawiterapii?

Jeżeli udajesz się na zabieg kalwiterapii, warto zadbać również o kilka innych szczegółów, jakie mogą pozytywnie wpływać na odczuwanie zmian prozdrowotnych. Zabiegi te są elementem refleksologii, a więc szerzej rozumianej medycyny naturalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasięgnąć wiedzy na temat innych działów alternatywnego leczenia.

Zbawienne efekty zabiegów można wzmocnić dzięki technikom relaksacji. Przydatna może się okazać muzyka relaksacyjna, stosowanie kadzideł czy urządzenie wnętrza według zasad feng shui.

Co więcej, również ćwiczenia fizyczne okazują się skutecznym wsparciem terapii. Warto także wypróbować ćwiczenia oddechowe, gdyż ustabilizowanie wdechów i wydechów ma dobry wpływ na dotlenienie całego organizmu.

Wszystkie wymienione elementy medycyny naturalnej wspierają organizm podczas walki z dolegliwościami. Konsultacje ze specjalistami w tym zakresie pozwolą Ci wybrać idealne metody działania dla uwolnienia się od ciężaru problemów fizycznych i psychicznych.

Klawiterapia – czy warto? Podsumowanie

Na całym świecie stale przybywa zwolenników medycyny naturalnej. Zmęczenie i rozczarowanie konwencjonalnymi sposobami leczenia sprawiają, że poszukujemy alternatywnych opcji. Klawiterapia jest jedną z nich.

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, iż refleksologia i jej pochodne techniki mają pozytywny wpływ na walkę ze schorzeniami. Są to bezinwazyjne sposoby na wsparcie organizmu w dojściu do pełni zdrowia. Nie zaszkodzą, więc z pewnością warto dać im szansę.

Zapraszam Cię do gabinetu Flow Space Pruszowscy znajdującego się w Jeleniej Górze.